gaciran
05 خرداد 1402 - 14:44

امام جمعه کاشان: مسئولان در مقابل مردم تواضع داشته باشند

امام جمعه کاشان با بیان اینکه مسئولان در مقابل مردم تواضع داشته باشند، گفت: هدف از نرمش قهرمانانه پیروزی در برابر دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) اظهار داشت: تمدن اصیل اسلامی چهار نقطه عطف دارد که یکی از آنان هجرت رضوی است و با حضور امام رضا(ع) مدارس گسترش پیدا کرد و ایران به شیعه‌خانه اهل بیت تبدیل شد.

وی ضمن اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر افزود: در این رویداد شاهد امدادها و مددهای غیبی بودیم و این موضوع نشان از حمایت‌های الهی در هشت سال دفاع مقدس است و باید این موضوعات و رویدادها برای مردم بازگو شود.

امام جمعه کاشان ضمن اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: یکی از موضوعات در این دیدار تاکید بر تواضع نسبت به مردم است و رهبر معظم انقلاب بر این موضوع تاکید کردند و مسئولان شهرستان کاشان نیز باید بر این موضوع اهتمام ورزند.

وی ضمن اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مجموعه وزارت امور خارجه گفت: رهبر معظم انقلاب موضوع نرمش قهرمانانه را در سال 75 به کار برد و امسال تعبیر و توضیح بیشتری دادند به نحوی که در نرمش قهرمانانه هدف پیروزی است و در مقطعی به کُشتی‌گیری تشبیه شده است.

سالن و سینما فرهنگ بادرود چندین سال خاک خورده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی با تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: این روز جلوه‌ای از نصرت الهی و نتیجه وحدت و همدلی و هم افزایی نیروهای مسلح و حضور ملت ایران در کسب پیروزی‌های بزرگ و مقابله با دشمنان اسلام است.

خطیب جمعه بادرود با انتقاد از اینکه چرا تنها سالن اجتماعات شهر بادرود تعطیل است، تاکید کرد: شهر بادرود با پیشینه قوی فرهنگی و تاریخی پس از سال‌ها تلاش مسئولین صاحب یک سالن اجتماعات و سینما شد که متاسفانه به خاطر کرونا تاکنون تعطیل است.

وی گفت: توقع می‌رفت بعد از کرونا سالن و سینما فرهنگ بادرود بازگشایی شود و برنامه‌های عمومی شهر در آن برگزار شود زیرا این سالن مایه آبروی منطقه است اما چند سال است که دارد خاک می‌خورد و در دست‌اندازهای اداری گیر کرده است.

قاسمی با اشاره به زمین‌های مسکونی طرح اقدام مسکن ملی در بادرود گفت: پلاک‌هایی که برای ساخت و ساز خانه ویلایی مطرح است خواست ما هم همین برخوردار شدن از پلاک‌های خانه ویلایی است اما به شرط اینکه اداره راه و شهرسازی بتواند زمین مورد نیاز را تامین کند در غیر این صورت چاره‌ای جز ساخته واحدهای مسکونی به صورت طبقاتی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: نکته دوم اینکه آستان مقدس آقا علی عباس(ع) وظیفه‌ای برای تامین زمین مسکونی ندارد ضمن اینکه این اراضی کاربری کشاورزی و باغداری دارد که موجب حفظ محیط زیست و اکو سیستم طبیعت و درختان و اشجار باعث افزایش کیفیت هوا در شهر کویری بادرود می‌شود و همچنین بر اساس قوانین موجود و تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای مُرّ قانون امکان واگذاری اراضی متعلق به آستان مقدس آقا علی عباس(ع) به غیر وجود ندارد.

امام جمعه بادرود گفت: این قانون ساخت و ساز خانه برای تامین مسکن قشر ضعیف جامعه است که امکانات مالی ضعیفی دارند محسوب شده و قرار است فردی که مستاجر است و امکانات مالی کمی دارد صاحبخانه و سرپناه بشود که در این صورت ساخت طبقات مسکن برای این قشر هزینه کمتری دارد و چه اشکالی دارد واحدهای دو طبقه ساخته شود مگر خانه‌های فرهنگیان، شبکه بهداشت و بهزیستی به صورت دو طبقه ساخته نشد چه اشکالی پیش آمد.

قاسمی در ادامه افزود: کشاندن این موضوع در شبکه‌های اجتماعی و معطلی با طرح این موضوعات باعث شده که ساخت مسکن برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه ما بیش از یک سال و نیم به تاخیر بیفته و مداخله این افراد خسارات سنگینی را به جوانان فاقد مسکن وارد کرده است در حالی که ما باید تابع قانون و مقررات باشیم.

قاسمی در ادامه خطبه ضمن اشاره به سخنان دادستان کل کشور گفت: دادستانی وظیفه دارد ‌اگر فردی بدون مبنا و سند حرفی را زد و جامعه را ملتهب و امنیت روانی را مخدوش کرد نباید از آن گذشت ‌کرد و باید با این مسائل برخورد کرده و آن‌ها تحت تعقیب قرار بگیرند لذا صیانت از آرامش روانی جامعه جزء وظایف ما است.

برخی ارگان‌های اردستان بدون مسئول اداره می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع اردستان اظهار داشت: ولادت امام رضا(ع) را در پیش داریم که به همین مناسبت برنامه جشنی در اردستان برگزار خواهد شد و ضمن تبریک این روز باید بگوییم آن حضرت توانست از نظر روحی و عمقی شیعه را پیشرفت دهد و با هجرت خود سختی‌های زیادی را در غربت تحمل کرد.

وی افزود: هفتم خرداد افتتاح اولین تشکیل مجلس شورای اسلامی است که رهبر انقلاب اسلامی ضمن تبریک به مجلس تذکراتی را دادند که باید کارهای ناتمام به پایان برسد و نکند با توجه به سال انتخابات  بخواهید از حوزه انتخابیه خودغافل شوید که نمایندگان باید این موضوع را عملیاتی کنند.

وی ابراز داشت: با توجه به سخنان رهبری مسئولان اردستان پیگیری کنند چرا بعضی ارگان‌ها بدون مسئول اداره می شود و دیگر در خصوص استخر شنای در کما رفته ارستان باید بگویید چرا وعده و وعید می‌دهید و کسانی که ترک فعل کردند باید پاسخ دهند حق مردم چرا باید پایمال شود و به شعور مردم توهین نکنید و عملتان با وعده‌ها همراه باشد.

انتهای پیام/801/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239307