gaciran
05 خرداد 1402 - 16:13

امام جمعه کرمانشاه: مدیریت شهدا الگوی مسئولیت جهادی باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: مدیریت شهدای سرافراز در دوران دفاع مقدس الگوی مناسبی برای مدیریت جهادی باید باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با تبریک آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: برای دفاع از کیان ایران اسلامی به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس جوانان بسیاری جان خود را فدا کرده‌اند اما ما باید همواره قدردان از خود گذشتگی‌های آنان باشیم.

وی با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما با الگو گرفتن از بزرگان دین توانستند افتخارات بزرگی را برای کشور به وجود آورند که یک نمونه آن آزادسازی خرمشهر بود.

خطیب جمعه کرمانشاه با دعوت از جوانان برای الگوگیری از مدیریت رزمندگان گفت: جوانان ما باید بدانند در دوران دفاع مقدس شهدای ما چگونه توانستند افتخارات بزرگی را در عرصه جهانی خلق کنند، لذا از جوانان دعوت می‌کنم مدیریت جهادی رزمندگان دوران دفاع مقدس را با جدیت مرور کنند. 

علما به دیگر مناسبت‌های پیش رو همچون افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی، روز نسیم مهر، بزرگداشت احمد بن موسی(ع) و ولادت امام رضا(علیه‌السلام) اشاره کرد و افزود: دهه کرامت فرصت خوبی است تا با جنبه‌های شخصیتی امام رضا علیه السلام بیشتر آشنا شویم و در زندگی خود از آن بهره ببریم. 

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی دریایی عنوان کرد: همه ما باید قدردان دلاورمردان نیروی دریایی باشیم که با تلاش خستگی‌ناپذیر شبانه‌روز و با اقتدار از مرزهای دریایی کشور محافظت می‌کنند.  

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه به تشریح جایگاه ولایت فقیه در اسلام پرداخت و گفت: ولی فقیه که زمام‌دار دین است به خوبی می‌داند مصالح اسلام و مسلمین چه مسائلی است، زیرا ایشان کارشناس است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239477